video

NOVÝ MITSUBISHI OUTLANDER PHEV MY19

04. 05. 2018 | Outlander PHEV | MY19

NOVÝ OUTLANDER PHEV MY19

  • Svetová premiéra Autosalón Ženeva 2018

V roku 2013 uviedla spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) svoje plug-in hybridné SUV s dvojicou elektromotorov a pohonom všetkých kolies: model Outlander PHEV definoval celý segment, čerpajúc pritom z 80 rokov skúseností s pohonom 4WD, 50 rokov výskumu a vývoja v oblasti elektromobility, resp. 30 rokov technológií pohonu všetkých kolies na rally súťažiach. MMC tak dokázala predbehnúť iné svetové automobilky.

Outlander PHEV sa teší pozitívnej odozve zo strany zákazníkov a prostredníctvom nepretržitého zdokonaľovania sa postupne pretransformoval z vozidla určeného pre prvých technologických nadšencov až na jeden z kľúčových modelov spoločnosti MMC. Outlander PHEV bol v roku 2015, 2016 a 2017*1 najpredávanejším európskym plug-in hybridom. Doposiaľ sa v Európe predalo viac ako 100 tisíc takýchto vozidiel. S celkovými predajmi viac ako 140 tisíc vozidiel sa Outlander PHEV radí medzi najpredávanejšie plug-in hybridné SUV vozidlá v rámci celého sveta.

Outlander PHEV spája tie najlepšie technológie MMC a je nepochybne vlajkovou loďou automobilky. Technológia pohonu PHEV, ktorú tento model využíva, priniesla významný prelom v dojazdovej vzdialenosti, ktorá aj dnes predstavuje slabé miesto elektromobilov. Outlander PHEV vyriešil problematickú otázku emisií a hlučnosti, ktorá je problematickým miestom všetkých vozidiel so vznetovým motorom. Outlander PHEV je odpoveďou pre tých zákazníkov, ktorí volajú po dlhšom dojazde elektromobilov a na svojich cestách chcú zažiť aj iné dobrodružstvá, než je hľadanie najbližšej dobíjacej stanice.

Model Outlander PHEV modelového roku 2019 využíva systém budúcej generácie, ktorý je vo svete elektromobilov a SUV priekopnícky. Najnovšie varianty odhalené vo svetovej premiére na ženevskom autosalóne 2018, ktoré majú teraz ešte výraznejšie rysy SUV a elektromobilu, opäť posúvajú hranice o niečo ďalej - napríklad úplne prepracovaným pohonným ústrojenstvom, ostrejšou dynamikou, kultivovanejším interiérom a vylepšeným dizajnom.

*1…Zdroj: organizácia JATO

Dĺžka záznamu: 00h 01m 05s
Formát: mp4
Veľkosť súboru: 21.43 MB