video

MITSUBISHI ENGELBERG TOURER - Autosalón Tokio 2019

30. 10. 2019 | Engelberg Tourer | MY20 | Produktové

MITSUBISHI ENGELBERG TOURER  - Autosalón Tokio 2019

Koncepčné vozidlo Mitsubishi Engelberg Tourer Concept predstavené v japonskej premiére na Autosalóne v Tokiu 2019 pod názvom „Mitsubishi e-Yi Concept“.

Koncept Engelberg Tourer je pomenovaný po známom lyžiarskom stredisku v centrálnom regióne Švajčiarska, ktoré ponúka úžasné panoramatické výhľady; stredisko je známe svojimi skvelo upravenými zjazdovkami, rovnako ako aj možnosťou náročných freestylových zjazdov mimo tratí pre vyznávačov lyžovania či snowboardingu.

Engelberg Tourer využíva systém pohonu „Twin Motor 4WD“ z vlastnej dielne Mitsubishi Motors známy z modelu Outlander PHEV, vďaka čomu vozidlo ponúka vynikajúce jazdné schopnosti umožňujúce vyraziť na cestu za akýchkoľvek klimatických podmienok a zdolávať tak s istotou všetky povrchy. Uvedené vlastnosti sú spojené s dlhým dojazdom, ktorý je pre pohon PHEV charakteristický, a dovoľuje tak vydať sa aj na cesty mimo mesta do lokalít bez dobíjacej infraštruktúry. Pod podlahou medzi nápravami sa nachádza batéria sústavy pohonu s vysokou kapacitou. Využíva systém pohonu Twin Motor, ktorý zahŕňa vysoko výkonné a hospodárne elektromotory vpredu aj vzadu, ale súčasne zachováva veľkorysú kabínu umožňujúcu použitie troch radov sedadiel.

Pre pohon PHEV bol navrhnutý benzínový motor s objemom 2,4 litra. V režime sériového hybridu plní spaľovací motor funkciu vysoko výkonného generátora energie, dosahujúceho vysoký stupeň rekuperácie, pričom veľký zdvihový objem zabezpečuje tichšiu prevádzku a nižšiu spotrebu paliva. Okrem vyššej efektívnosti samotnej sústavy PHEV tak Engelberg Tourer využíva starostlivo odladené technológie pre zníženie spotreby paliva, napr. aktívne zatváranie lamiel pred chladičom pre zníženie aerodynamického odporu.

Koncept Engelberg Tourer vykazuje dojazd čisto na elektrinu viac ako 70 km (podľa metodiky WLTP) a pri plne nabitej batérii a s plnou nádržou paliva ponúkne celkový dojazd viac ako 700 km (podľa WLTP). To znamená, že celá posádka si môže aj na dlhších cestách užívať hladkú, suverénnu a tichú jazdu, typickú pre elektromobily.

Sústava pohonu 4WD:

Engelberg Tourer využíva systém trvalého pohonu všetkých kolies „Twin Motor 4WD“ od Mitsubishi Motors Corporation s vysoko výkonnými a účinnými elektromotormi, ktoré poháňajú obe nápravy; s využitím know-how získaného pri vývoji vozidiel z radu Lancer Evolution taktiež využíva technológiu aktívnej kontroly stáčania vozidla okolo zvislej osi (AYC) pre optimálne rozdelenie hnacieho momentu medzi predné kolesá. Uvedené komponenty sa využívajú spoločne s integrovaným systémom pohonu všetkých kolies S-AWC od MMC, ktorý prináša zásadné zlepšenie dynamických schopností vozidla - zrýchlenie, otáčanie, brzdenie – súhrnným riadením brzdnej sily na jednotlivých kolesách (systém ABS) a výkonu predných aj zadných elektromotorov (aktívne riadenie stability, systém ASC).

Pohonné ústrojenstvo Twin Motor 4WD zabezpečuje mimoriadne agilné rozdelenie krútiaceho momentu medzi obe nápravy a vyznačuje sa aj pocitom suverénnej akcelerácie typickej pre elektrický pohon s maximálnym krútiacim momentom dostupným už od nulových otáčok. Systém rozdeľovania krútiaceho momentu medzi prednými kolesami zlepšuje jazdné schopnosti, kedy zaručuje pohodlnú a príjemnú ovládateľnosť, ktorá je pri vozidlách tejto veľkosti nevídaná. Súčasne zvyšuje stabilitu vďaka potlačovaniu preklzovania kolies na neupravených alebo zasnežených cestách s cieľom vždy prenášať na povrch vozovky maximálnu hnaciu silu.

Systém Connected Car:

Keď vodič do palubnej navigácie zadá cieľ cesty, systém „Connected Car“ s využitím informácií o počasí, teplote, miestopise, doprave a stavu povrchu zvolí optimálny jazdný režim a prispôsobí rozdeľovanie krútiaceho momentu prostredníctvom systému energetického manažmentu batérie sústavy pohonu a systému S-AWC. Výsledkom je bezpečná a pohodlná jazda aj nižšia spotreba paliva.

Koncept Engelberg Tourer využíva pohon pomocou elektromotorov pre suverénnu jazdu a dosiahnutie príkladne nízkej spotreby. Vďaka svojim úplne intuitívnym jazdným schopnostiam a pohonu všetkých kolies pre mimoriadnu stabilitu umožňuje vodičovi bezpečne a sebaisto zrýchľovať, prechádzať zákrutami aj brzdiť presne v zamýšľanej trajektórii jazdy a za všetkých klimatických podmienok a na každom povrchu.

Koncept Engelberg Tourer v sebe spája charakteristické úžitkové vlastnosti 7-miestneho usporiadania vozidiel typu SUV s výhodami vozidiel s plug-in hybridným pohonom (PHEV) v oblasti spotreby a výkonu. Je predzvesťou obľúbeného 7-miestneho SUV Mitsubishi Outlander úplne novej generácie.

Dĺžka záznamu: 00h 01m 03s
Formát: mp4
Veľkosť súboru: 22.89 MB