video

MITSUBISHI ENGELBERG TOURER - AS Ženeva 2019 (Svetová premiéra)

08. 03. 2019 | Engelberg Tourer | MY20 | Produktové

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) na 89. ročníku medzinárodného Autosalónu v Ženeve 2019 predstavila vo svetovej premiére novú generáciu SUV-crossoveru s označením MITSUBISHI ENGELBERG TOURER. MITSUBISHI ENGELBERG TOURER, zhmotňujúci celosvetový slogan značky "Drive your Ambition", využíva vyspelú technológiu elektrifikácie a pohonu všetkých kolies od MMC k ďalšiemu pozdvihnutiu atraktivity SUV.

Model MITSUBISHI ENGELBERG TOURER, ako naznačuje jeho názov prislúchajúci kulise lyžiarskeho strediska, bol navrhnutý ako elegantný, vysoko funkčný a všestranne praktický SUV / crossover. Do dizajnu chce MMC premietnuť čo najviac typických rysov Mitsubishi. Typ karosérie má vyjadrovať výkonnosť a spoľahlivosť dovoľujúcu vozidlu zdolať akúkoľvek cestu. Interiér ponúka veľkorysý priestor, ktorý umožňuje cestujúcim užívať si cestu v pohodlí a súčasne sprostredkúva úroveň kvality a funkčnosti s mimoriadnou starostlivosťou o každý detail. Z vlastností potvrdzujúcich kvality SUV pre aktívny životný štýl menujme hmlové svetlá zabudované do strešného boxu s automatickým otváraním a zatváraním, resp. ochranné kryty pod predným aj zadným nárazníkom.

MITSUBISHI ENGELBERG TOURER, pomenovaný po známom lyžiarskom stredisku v centrálnom regióne Švajčiarska, je plug-in hybridný elektromobil (PHEV), ktorý využíva systém pohonu „Twin Motor 4WD“ od MMC, starostlivo vyladený a otestovaný v modeli Outlander PHEV. Pod podlahou medzi nápravami sa nachádza batéria sústavy pohonu s vysokou kapacitou. K dispozícii sú dva vysoko výkonné a účinné elektromotory vpredu a vzadu, ktoré poháňajú obe nápravy, pričom je súčasne zachovaná veľkorysá kabína umožňujúca použitie troch radov sedadiel. Pre pohon PHEV bol navrhnutý benzínový motor s objemom 2,4 litra. V režime sériového hybridu plní spaľovací motor funkciu vysoko výkonného generátora energie, dosahujúceho vysoký stupeň rekuperácie, pričom veľký zdvihový objem zabezpečuje tichšiu prevádzku a nižšiu spotrebu paliva.

S využitím know-how získaného pri vývoji vozidiel z radu Lancer Evolution využíva MITSUBISHI ENGELBERG TOURER technológiu aktívnej kontroly stáčania vozidla okolo zvislej osi (AYC) pre optimálne rozdelenie hnacieho momentu medzi predné kolesá. Uvedené komponenty sa využívajú spoločne s integrovaným systémom pohonu všetkých kolies S-AWC od MMC, ktorý prináša zásadné zlepšenie dynamických schopností vozidla - zrýchlenie, otáčanie, brzdenie – súhrnným riadením brzdnej sily na jednotlivých kolesách (systém ABS) a výkonu predných aj zadných elektromotorov (aktívne riadenie stability, systém ASC).

MITSUBISHI ENGELBERG TOURER vykazuje dojazd čisto na elektrinu viac ako 70 km (podľa metodiky WLTP) a pri plne nabitej batérii a s plnou nádržou paliva ponúkne celkový dojazd viac ako 700 km (podľa WLTP).

Keď vodič do palubnej navigácie zadá cieľ cesty, systém „Connected Car“ s využitím informácií o počasí, teplote, miestopise, doprave a stavu povrchu zvolí optimálny jazdný režim a prispôsobí rozdeľovanie krútiaceho momentu prostredníctvom systému energetického manažmentu batérie sústavy pohonu a systému S-AWC. Výsledkom je bezpečná a pohodlná jazda aj nižšia spotreba paliva.

Dĺžka záznamu: 00h 01m 36s
Formát: mov
Veľkosť súboru: 178.32 MB