video

Mitsubishi Eclipse Cross - Energický a vyzývavý dizajn (Autosalón Ženeva 2017)

26. 06. 2018 | Eclipse Cross | MY18

Mitsubishi Eclipse Cross 2017 - Energický a vyzývavý dizajn

SUV v štýle kupé s ostrými rysmi a rovnako ostrými jazdnými kvalitami slávnostne uvádza nový dizajnový jazyk MMC a súčasne prináša do tohto automobilového segmentu celý rad nových pokrokových vlastností a funkcií. Mitsubishi Eclipse Cross je odrazom 80 rokov skúseností s pohonom 4WD (od kľúčovej štvorkolky PX33 z roka 1936), takmer 35 rokov skúseností s vozidlami SUV (od pôvodného modelu Pajero z roku 1982) a takmer 30 rokov vylaďovania technológie AWC (All-Wheel-Control - od pôvodného modelu Galant VR4 Dynamic Four z roka 1987).

Dizajn

Výrazná predná časť s dramatickými chrómovanými lištami je neprehliadnuteľná. Dynamické krivky nového vozidla pripomínajúce atléta čakajúceho v štartovacích blokoch vo Vás nepochybne vzbudia poriadnu dávku emócií. Cieľom dizajnérskeho oddelenia bolo vytvoriť vozidlo robustné, či už na spevnených cestách či v teréne, ale súčasne reflektovať dynamické schopnosti modelu Lancer Evolution a nadviazať tak na ikonu značky Mitsubishi.

Počínajúc modelom Eclipse Cross je výber materiálov, textúr, farebných odtieňov a výplní lepšie zladený s poňatím japonského remeselného spracovania, nadväzujúc na storočnú tradíciu značky s puncom kvality „Made in Japan".

Exteriér

Pri pohľade zvonku to najlepšie dokladá úplne nový vysoko sýty červený lak, pri ktorom bol proces nanášania vrstiev laku tzv. „Takumi“ vyvinutý špeciálne pre model Eclipse Cross – polopriehľadný červený lak s vysokým obsahom sľudových šupín sa nanáša na niekoľko ďalších vrstiev a potom je sám prekrytý finálnym čírym lakom. Tento relatívne náročný inovatívny postup vyžaduje dvojaké postupné vypaľovanie laku prostredníctvom špeciálneho programu sa riadi dokonca aj hrúbka vrstiev pre zabezpečenie maximálnej kvality výslednej povrchovej úpravy.

Interiér

Veľké plochy v interiéri vozidla, ako napr. prístrojová doska alebo výplne dverí, sú pokryté mäkkým materiálom s textúrou kože – v kontraste s ozdobnými dekormi, ktoré na dotyk aj na pohľad pôsobia ako strieborné. Remeselné spracovanie je ešte vylepšené akcentmi z uhlíkových vlákien alebo v lesklo čiernom laku na prístrojovom paneli, volante, stredovom paneli a vo výplniach dverí; lesklé strieborné dekory zase lemujú spodnú časť prístrojovej dosky, lišty stredového panelu, zahnuté hrany lakťových opierok predných dverí, výduchy ventilácie atď.

Jazdná dynamika

Model Eclipse Cross bol obdarený mimoriadne tuhým skeletom karosérie, čo je základná podmienka každého vozidla, ktoré má prinášať pôžitok z jazdy. Sústava zavesenia kolies Eclipse Cross bola vyvinutá s cieľom dosiahnuť presné ovládanie, dobré jazdné vlastnosti v zákrutách, zladiť pohodlie s ovládateľnosťou a obmedziť náklony karosérie aj hladinu hluku, vibrácií a chvenia. K ostrej jazdnej dynamike modelu Eclipse Cross výrazne prispieva aj elektrický posilňovač riadenia s novými komponentmi motora (nižšia hlučnosť, lepšia spätná väzba od povrchu vozovky).

Pri bežných podmienkach systém 4WD používa pre regulovanie hnacieho momentu režim AUTO pre optimálnu spotrebu paliva; pokiaľ vozidlo nabehne na klzký povrch alebo zaznamená horšie záberové schopnosti, automaticky sa privádza vyšší krútiaci moment na zadné kolesá v záujme zvýšenia jazdnej stability.

Karoséria

Aj napriek kompaktným rozmerom svojej štýlovej karosérie dokáže Eclipse Cross ponúknuť pasažierom vzdušnú a priestrannú kabínu. Ústretové prostredie, vychádzajúce z rázvoru 2 670 mm, celkovej šírky 1 805 mm a dĺžky 4 405 mm, ťaží najmä z odlišného usporiadania, ktoré využíva o.i. nízko položenú prístrojovú dosku a nastaviteľné zadné sedadlá. Použitá konštrukcia (vyhrievaných) zadných sedadiel s delením 60:40 disponuje mechanizmom posúvania a úpravy sklonu, a dovoľuje tak maximálne zužitkovať kufor, bez toho aby tým utrpel štýlový vzhľad Eclipse Cross s karosériou SUV v tvare kupé.

K celkovej priestrannosti prispieva aj inteligentne riešená konštrukcia strechy s dvojitým vydutím, ktorým sa zväčšuje priestor nad hlavou - rovnakú výhodu ponúka aj panoramatické strešné okno (voliteľná výbava) s elektricky ovládanou clonou a vonkajším otvárateľným panelom, ktoré je samo o sebe oknom do neba.

Dĺžka záznamu: 00h 02m 32s
Formát: mp4
Veľkosť súboru: 34.32 MB