video

MITSUBISHI e EVOLUTION CONCEPT

04. 05. 2018 | MY18

MITSUBISHI e EVOLUTION CONCEPT

  • Svetová premiéra Autosalón Tokio 2017
  • Európska premiéra Autosalón Ženeva 2018

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) predstavila na autosalóne v Tokiu 2017 vo svetovej premiére a na autosalóne v Ženeve 2018 v európskej premiére úplne nový koncepčný model MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT.

Vysoko výkonné SUV na čisto elektrický pohon zhmotňuje novú stratégiu značky vrátane nového celosvetového sloganu "Drive your Ambition". Nová stratégia MMC odráža dobrodružné a progresívne nastavenie značky zamerané na inšpirujúci dizajn a produkty.

Koncepčný model MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT využíva vysokokapacitnú batériu a výkonné elektromotory s vysokým krútiacim momentom, poskytujúce hladkú a dynamickú odozvu, ktorou sa elektromobily líšia od vozidiel so spaľovacím motorom. Batéria pohonu je umiestnená pod podlahou uprostred vozidla, ktorému prepožičiava nízke ťažisko v prospech čo najlepšej jazdnej stability.

Pohon 4WD s trojicou elektromotorov pre čo najlepšie jazdné schopnosti využíva jeden samostatný elektromotor pre kolesá prednej nápravy, ktorý dopĺňa nový systém AYC (aktívna kontrola stáčanie okolo zvislej osi) s dvoma elektromotormi, zabezpečujúci koordinovanú činnosť dvojice zadných elektromotorov prostredníctvom elektronicky riadeného vektorovania krútiaceho momentu v rámci systému AYC. Všetky vyššie uvedené komponenty sú začlenené do integrovaného stabilizačného systému S-AWC (skr. Super-All Wheel Control) pre riadenie pohonu všetkých kolies, ktorý je jedinečným produktom MMC. Uvedené riešenie sa podpisuje na lepších jazdných vlastnostiach pri prejazde zákrutami a istom zábere všetkých kolies. Brzdy konceptu MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT bleskovo a presne regulujú hnaciu silu pomocou elektrických brzdových strmeňov, ktoré nahrádzajú klasické hydraulické ovládanie. Fungovanie použitého riešenia vodič pocíti a ocení prakticky okamžite, dokonca aj pri pomalšej jazde, kedy sú sily priečneho zrýchlenia len nízke. Čistý elektromobil pri jazde po meste, na rýchlostných komunikáciách aj cestách plných zákrut zabezpečuje za každých okolností ostré a pohotové reakcie, verne odrážajúce zámery vodiča.

Mozgom štúdie MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT je systém umelej inteligencie (AI), ktorý ďalej posúva vodičove schopnosti. Systém AI vďaka sústave senzorov dokáže okamžite sledovať zmeny stavu vozovky a aktuálnej dopravnej situácie, rovnako tak ako zámery vodiča. Keďže systém dovoľuje hladko koordinovať zámery šoféra s výkonovými charakteristikami vozidla, účinne podporuje vodičov všetkých schopností. Jednoduchšia a bezpečnejšia kontrola nad vozidlom potom znamená posun motoristických skúseností na novú úroveň. Vďaka špeciálnej funkcii osobného kouča v rámci systému umelej inteligencie je možné vodičovi odovzdávať nové vedomosti, a tak nenútene zlepšovať jeho vodičské schopnosti. Systém si najprv vytvorí celkový obraz o úrovni vodičských schopností daného šoféra a následne pripraví program školenia, na základe ktorého poskytuje rady prostredníctvom hlasového dialógu a veľkého displeja na prístrojovej doske. Vo výsledku tak vodič bez ohľadu na úroveň vlastných schopností rýchlo získa automobil, ktorý sa správa presne podľa jeho zámerov, a čoskoro tak zakúsi pôžitok z jazdy na predtým nepoznanej úrovni.

Dĺžka záznamu: 00h 01m 37s
Formát: mp4
Veľkosť súboru: 57.53 MB