video

Autosalón Ženeva 2019 - Tlačová konferencia Mitsubishi Motors (5. marca 2019)

07. 03. 2019 | Engelberg Tourer, Dendo Drive House (DDH) | MY20 | Tlačová konferencia

Tlačová konferencia Mitsubishi Motors na Autosalóne v Ženeve 2019 - Trevor Mann, Chief Operation Officer (COO) Mitsubishi Motors Corporation

“Pohľad do budúcnosti”

Mitsubishi Motors predstavuje na autosalóne v Ženeve 2019 dve nové vozidlá (nová generácia pick-upu Mitsubishi L200 a nové Mitsubishi ASX), fascinujúci koncept (Engelberg Tourer) a úplne nový energetický ekosystém integrovanej elektro-mobility (Dendo Drive House), ktoré tvoria súčasť dlhodobej konzistentnej stratégie automobilky Mitsubishi Motors, ako zdôraznil Trevor Mann (výkonný riaditeľ spoločnosti Mitsubishi Motors Corporation) počas tlačovej konferencie Mitsubishi Motors v Ženeve, z ktorej vyberáme nasledovné úryvky:

K Outlanderu PHEV

"SUV vozidlám sa tu vždy darilo veľmi dobre a s našou pôsobivou históriou v oblasti SUV a elektrifikácie ani niet divu, že sa tu Mitsubishi Motors cíti ako doma - rovnako ako aj náš Outlander PHEV.

Európa je hlavným prispievateľom k celosvetovým predajom modelu Outlander PHEV; vďaka ktorým sa náš model stal najúspešnejším PHEV na svete.

Predstavením Outlandera PHEV v roku 2013 sme uskutočnili revolučný počin v segmente PHEV SUV a odvtedy sme predali takmer 200 000 vozidiel Outlander PHEV."

Ku konceptu Engelberg Tourer

"V horách pri Lucerne je malé mestečko nazývané Engelberg.

Engelberg je krásny a členitý s bohatou históriou športových úspechov.

Engelberg je tak trochu ako Mitsubishi Motors, len s väčším množstvom snehu a vyšších hôr.

S vylepšeným „balením“ ponúka Engelberg Tourer dostatok priestoru pre cestujúcich v troch radoch sedadiel, väčšiu kapacitu batérie a ešte vyšší výkon.

Engelberg Tourer je samozrejme vybavený novou generáciou technológie 4WD, ktorý predstavuje ďalšiu evolúciu nášho systému S-AWC.

Engelberg Tourer je plug-in hybrid so srdcom a dušou elektrického vozidla. Jeho systém Twin Motor PHEV budúcej generácie ponúka inteligentné ovládanie režimov jazdy EV, vynikajúcu odozvu a hladké zrýchlenie.

Engelberg Tourer prináša veľa radosti z jazdy pri minimálnom vplyve na životné prostredie, s dojazdom čisto na elektrinu viac ako 70 km a s celkovým dojazdom viac ako 700 km."

K Dendo Drive House

To, že naše PHEV vozidlá sa môžu stať súčasťou energetickej infraštruktúry, sa teraz stáva realitou.

Dendo Drive House je ekosystémové riešenie pre Váš domov a vozidlo. Umožňuje generovať, ukladať a zdieľať energiu.

Systém Dendo Drive House pozostáva zo solárnych panelov pre Váš dom, z obojsmernej nabíjačky, z domácej batérie a samozrejme aj z ktoréhokoľvek PHEV vozidla od Mitsubishi Motors.

Elektrická energia generovaná zo solárnych panelov môže byť vďaka systému Dendo Drive House uložená vo vozidle ako aj v domácej batérii. Následne môžete túto uloženú obnoviteľnú energiu odoslať späť do Vášho domu a tešiť sa z úspory. Zároveň môžete šoférovať Váš Outlander PHEV vďaka elektrickej energii, ktorá pochádza zo slnka a byť tak ohľaduplný voči životnému prostrediu.

Ak je to potrebné, môžete elektrickú energiu uloženú vo Vašom PHEV vozidle zároveň zdieľať s Vašim domom prostredníctvom obojsmernej nabíjačky.

Najdôležitejšie je, že Dendo Drive House nie je len koncept. My v spoločnosti Mitsubishi Motors plánujeme v blízkej budúcnosti Dendo Drive House uviesť do ponuky u našich predajcov Mitsubishi. Zákazníci si túto službu budú môcť kúpiť ako komplexný balík, keď si objednajú svoj nový Outlander PHEV."

K vízii a poslaniu Mitsubishi Motors Corporation (MMC)

"Sme plní energie nielen preto, že rastieme rýchlejšie než kedykoľvek predtým, v roku 2018 sme pridali nárast +15% k už beztak ohromujúcemu rastu predajov +19% v roku 2017.

Máme za sebou druhý rok nášho strednodobého plánu, ktorý dokázal, že je rovnako pôsobivý, silný a prezieravý, ako vozidlá, ktoré sú jeho hnacím motorom. Engelberg Tourer, Dendo Drive House, L200 aj ASX tvoria súčasť tohto úspešného plánu.

Mitsubishi Motors nie je spoločnosťou, ktorá má ambíciu zmeniť svet. Svet ako taký sa rýchlo mení, ale to, čo chceme urobiť, je napomôcť zmeniť spôsob, akým autá prinášajú novú silu do našich životov, to je všetko."

O MITSUBISHI MOTORS
Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC), sídliaca v japonskom Tokiu, je globálny výrobca automobilov s konkurenčnou výhodou v segmente vozidiel SUV a pick-upov, elektromobilov a vozidiel s hybridným elektrickým pohonom s technológiou Plug-in. Svoj prvý automobil vyrobila skupina Mitsubishi pred viac ako storočím. Od tej doby sme mnohokrát preukázali náš ctižiadostivý a často aj prelomový prístup v rámci vývoja nových kategórií automobilov a priekopníckeho zavádzania najmodernejších technológií. Stratégia našej značky, tesne spojená s genetickou výbavou Mitsubishi Motors, osloví ctižiadostivého vodiča pripraveného dať zbohom zaužívaným predstavám a chopiť sa zmeny. V súlade s týmto mentálnym postojom predstavila Mitsubishi Motors v roku 2017 svoju novú stratégiu značky, vsadenú do sloganu "Drive your Ambition" (riaďte / presadzujte svoje ambície) - spájajúcu osobné cestovanie a schopnosti hľadieť vpred, odrážajúcu neutíchajúci dialóg medzi značkou a jej zákazníkmi. Mitsubishi Motors je dnes odhodlaná priebežne investovať do nových pokrokových technológií, atraktívneho dizajnu a vývoja produktov s cieľom ponúkať zákazníkom po celom svete zaujímavé a originálne nové vozidlá.

 

Dĺžka záznamu: 00h 09m 57s
Formát: mp4
Veľkosť súboru: 730.59 MB